Tim Gajser 3.aprila zopet na Prilipah

Tim Gajser potrdil svoj nastop 3. aprila na Evropski dirki na Prilipah.
Ta konec tedna, natančneje v soboto 2. in nedeljo 3. aprila, se bo na Prilipah začelo Evropsko prvenstvo v motokrosu 2016 v EMX65, EMX 85, EMX OPEN. Nastopili bodo vozniki iz Slovenije, Hrvaške, Italije, Madžarske, Španije, Francije, Avstrije, Češke, Slovaške in Litve. V EMX 65 je 24, v EMX 85 je 37 in v EMX OPEN 25 voznikov.
Seveda daleč največ zanimanja javnosti in sedme sile je za razred EMX OPEN. Ta trenutek lahko že potrdimo nastop slovenskega super zvezdnika, lanskoletnega aktualnega Svetovnega prvaka MX2, Tima Gajserja. Kot že veste je Tim letos prestopil v najmočnejši razred Svetovnega prvenstva MX GP in že na uvodni dirki v Katarju gladko zmagal v obeh vožnjah. Danes je bila na sporedu 3. dirka MX GP na Nizozemskem, kjer je Gajser v prvi vožnji zopet zmagal, v drugi je zaradi težav z tehniko na motorju osvojil osmo mesto, kar je bilo še vedno dovolj za skupno tretje mesto na tej dirki, kar ga po treh odpeljanih dirkah ohranja na odličnem skupnem drugem mestu. Domačini se veselijo seveda tudi nastopa Klemna Gerčarja, Svetovnega prvaka MX3 iz leta 2013. Nastopili bodo še nekateri znani vozniki, ki so na Prilipah že stali na odru za zmagovalce. Najbolj znani med njimi so Čehi, Bartoš, Mihalec in Miček. Tudi iz sosednje Hrvaške prihaja kar nekaj dobrih voznikov, Hrvoje Karas, ki je pred kratkim na Prilipah stal na tretji stopnički, pa Matija Kelava, Luka Brajdič in še nekateri. Nastopil bo tudi Matic Žitnik, član AMD Brežice. V EMX 85 bodo od Slovencev nastopili Maks Mavsar, Hauptman Gal in Polajžer Gašper. V EMX 65 imamo samo enega predstavnika, Nučič Miho.
Treningi se pričnejo v soboto ob 10.uri, ob 15.uri pa kvalifikacijske dirke. Start prve finalne vožnje bo v nedeljo ob 12,30 z razredom EMX 65, za njimi EMX 85 in ob 14,00 prvi start EMX OPEN. V pavzi od 14,40 do 15,15 si boste lahko ogledali nastop akrobatskega letala.
Med dirko bo tudi poskrbljeno za odlično gostinsko ponudbo in žrebanje nagrad.
Vsi ki bi se želeli včlanit v AMD Brežice in pomagat na tej dirki na progi in ob njej, lahko to javite na Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate..
Vabljeni na ogled motokros spektakla na Prilipe 3. aprila 2016.