KLEMEN GERČAR ČLAN AMD BREŽICE SVETOVNI PRVAK V MX3

Gercar slovakia2Včeraj 8.9. 2013 je bila v Šenkvicah na Slovaškem zadnja letošnja dirka v kategoriji MX 3, ki je dala tudi novega Svetovnega prvaka, z imenom Klemen Gerčar.
Gerčar je imel pred zadnjo dirko 13 točk naskoka pred drugo uvrščenim Čehom Martinom Michekom. Gerčar je šel na dirko samozavestno z edinim ciljem, da prvič postane Svetovni prvak v tej kategoriji in s tem tudi Sloveniji pribori takšen prvi naslov, kakor tudi AMD BREŽICE, kar je bilo vse prej, kot lahka naloga.
Že sobotna kvalifikacijska dirka se ni najbolje začela za Gerčarja, saj je prvi krog zaključil kot 10. Toda bolj je šla dirka proti koncu, bolj se je Gerčar pomikal proti vrhu in končal kvalifikacijsko dirko kot drugi za italijanskim voznikom Bertuzzejem, kar je bilo zelo dobro izhodišče za nedeljski finale.

Prva finalna vožnja se je začela z večjim skupinskim padcem že v prvem zavoju. Do padca je prišlo pri zelo veliki hitrosti, na tleh je bilo kar nekaj voznikov, med njimi tudi Gerčar pod enim od motorjev. Sprva je bilo videti zelo hudo in pa tudi konec sanj o Svetovnem prvaku. Gerčar se je nekako otresel motorja ki je bil na njemu in nekako nadaljeval z vožnjo kot zadnji voznik po prvem krogu. Dodatna težava je bila, da je Michek v prvih krogih prehitel drugo uvrščenega voznika in z tem si je zelo popravil možnosti, da on postane Svetovni prvak. Vsem nam, ki smo bili na tej dirki, je Gerčar začel počasi vračati upanje o naslovu, saj je dokaj hitro prehitel voznike iz ozadja, zataknilo se je pa pri šesto uvrščenem vozniku, tako da je dirko končal kot 7.

Michek se mu je z tem približal na vsega 5 toč razlike, kar je pomenilo, če bi drugo vožnjo Michek zmagal, bi moral Gerčar biti najmanj drugi, tik za njim.
Štart druge vožnje je bil nekoliko uspešnejši. V prvi zavoj je Gerčar zapeljal kot 9. a pred Michekom. Začel se je neizprosen boj med Gerčajem in Michekom. Gerčar je začel prehitevati voznike pred sebo, istočasno se mu je pa popolnoma približal Michek in ga tudi poskušal večkrat prehiteti, kar mu s prvi ni uspevalo. Toda Michek je vsako najmanjšo Gerčarjevo napako izkoristil in tako sta se vsaj 9x zamenjala v vodstvu njunega internega dvoboja, ki je seveda bil zelo pomemben za osvojitev naslova Svetovnega prvaka. Vsa njuna prehitevanja so bila na robu padca enega ali drugega voznika. Iz ozadja sta se jima nevarno približala, zmagovalec prve vožnje Walkner in Italijan Bertuzzo, slednji je pozneje tudi prehitel Micheka, po parih krogih pa še Gerčarja. Gerčar je Bertuza spustil predse šele takrat, ko je videl, da ni to Michek. Do konca te finalne vožnje, je sledila kontrolirana vožnja Gerčarja, v cilj je pripeljal kot 6,pred Michekom, kar je bilo dovolj za zmagoslavje, osvojitev naslova Svetovnega prvaka MX3, Klemna Gerčarja.

AMD BREŽICE čestita Klemnu Gerčarju za osvojitev naslova Svetovnega prvaka MX3.